spa poznań

Ajurwedyjski masaż proszkami ziołowymi Udvartana

Udvartana to więcej niż masaż… To tradycyjna indyjska ceremonia, która poza głębokim odprężeniem, właściwym masażom ajurwedyjskim, usuwa toksyny i złogi, silnie oczyszcza skórę. Udvartana to intensywny masaż całego ciała wykonywany przy użyciu proszków ze zbóż i pasty z ziół zmieszanych z olejem. Dzięki tej mieszance wrażania podczas masażu są intensywne, a skóra po nim pozostaje dokładnie oczyszczona i aksamitnie gładka. To jednocześnie intensywny peeling i detoks całego ciała. Proszki mają działanie przeciwzapalne i odmładzające. Udvartana silnie pobudza przemianę materii w komórkach, działa wyszczuplająco i antycellulitowo.

Składniki mieszanki użytej podczas tej relaksacyjnej ceremonii mają duże znaczenie dla zdrowia:

  • owoce amla – w starożytnych tekstach uważane za najlepszy środek przeciw starzeniu (duża zawartość witaminy C). Mają działanie antyoksydacyjnie.
  • jęczmień – poprawia metabolizm kolagenu, ujędrnia skórę i usuwa toksyny z organizmu (źródło protein, minerałów, aktywnych enzymów i witamin z grupy B i C)
  • strączyniec cewiasty – ujędrnia skórę, odtruwa organizm, działa przeciwzapalnie, usuwa podrażnienia poprzez pobudzenie syntezy włókien kolagenowych
  • miodla indyjska – znane i cenione od wieków zioło z Azji , o silnych właściwościach antybakteryjnych. Odmładza, łagodzi stany zapalne skóry, nadaje jej połysku.

Udvartanę zaleca się przede wszystkim osobom z nadwagą , cellulitem, chcących oczyścić skórę z toksyn i złogów.

Po zabiegu przez dwie doby nie zaleca się użycia jakichkolwiek balsamów, kremów na ciało ze względu na silnie oczyszczona skórę.